Černá díra Facebook

25. prosince 2012 v 13:52 | Weiler |  Vsítění
Pamatujete si ještě na časy, kdy v našem životě Facebook nebyl? Ještě, než začnete křičet, že si nemusíte pamatovat nic, protože zrovna v tom vašem životě Facebook není doposud, vězte, že výjimečně bych chtěl být ve vašich řadách.
Zkusit se má všechno, ale Facebook je jedna z těch věcí, které se měl člověk vyhnout obloukem, když měl ještě trochu rozumu. Poslední dobou mě neuvěřitelně irituje, ale zároveň působí jako taková černá díra, ze které už není úniku.
Kdysi dávno jsem v tom lítal úplně jako ostatní, sdílel fotky a psal statusy, postoval svá oblíbená videa a vášnivě debatoval okolo posledních výstřelků Leoše Mareše. Dneska si zběžně projedu svou zeď, přečtu si příspěvky těch asi dvou lidí, se kterýma se bavim i v reálu a pak Facebook nechám zapnutý v první kartě v naději, že mi někdo napíše. A to je asi nejhlavnější důvod, proč jsem svůj profil dávno nevrhnul do hory Amon Amarth. Bohužel není jediný a tak musím snášet tu hromadu věcí, co mě na Facebooku regulerně serou.
Musím snášet tu hromadu tupých statusů o ničem od lidí, které jinak považuji za docela inteligentní. Musím snášet haldy odkazů a připomínek od lidí, co se chtěj podělit se světem i o to, jak zvorali svojí manikúru. Kamarády chytrý jak rádio, komentující novinový články politickým rozborem plným pravopisných hrubek. Jak se mi lidi před očima mění. Poslední dobou taky desítky žádostí o poslání vánočních ozdob na korýtko pro prasata ve Farmville od lidí, které jsem v životě ani neviděl.
Problém je, že na každou hromadu statusů z fastfoodu je jeden dokonalej filosofickej žvást nebo život-měnící událost, která mi zabraňuje všechny ty lidi úplně ignorovat. Na každých 15 odkazů na nejnovější song od Rihanny někdo nahodí orchestrální skvost, kterej budu poslouchat ještě celej měsíc. O některý fotky nechci přijít jen proto, že bych opustil Facebook. I ten Farmville jsem dlouho nechtěl blokovat kvůli mamce, kterou z nějakýho důvodu baví ho hrát (jenže ani po zablokování aplikace se situace nezlepšuje). A samozřejmě ta nejhorší medvědí past ze všech jsou události. Je extrémně jednoduchý naplánovat akci na Facebooku a naházet jí všem do tý modrý planetky, pak si sednout na bar a odškrtávat si, kdo z kolonky Přijdu opravdu dorazil.
Ač bych moc chtěl vysrat se na Facebook teď, jsem v už rozjetym vlaku a seskakovat nyní se zdá poněkud složité. V tomhle mají výhodu lidé, kteří si nikdy profil nezaložili - lidi na ně berou ohledy. Když je akce, musí se pozvat zvlášť, když je chcete kontaktovat, musíte použít jiných metod, jako třeba telefonu. Samozřejmě občas si člověk chce prostě jen pokecat o nesmyslech na chatu, ale já už například ICQ nepoužívám, protože mám přece Facebook! Ti, kdo ho nemají, samozřejmě můžou sem tam přijít o zajímavou fotku nebo vtipný hlod, ale je jim to docela jedno, protože nevědí, o co přicházejí. A když už vědí, zřejmě si taky docela logicky odvodili, že přicházejí i o spoustu otravných věcí - fakt, který jsem se já musel naučit tou tvrdou cestou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dave Dave | 27. prosince 2012 v 12:14 | Reagovat

Napsal bych ti k tomu like, ale to trošku zavání :) Máš na facebook podobnej názor jak já :)

2 Enitas Enitas | Web | 28. prosince 2012 v 17:01 | Reagovat

Já trochu nechápu lidi, kteří na FB nadávají a přesto ho mají. Taky jsem si ho kdysi založila, nějaký čas mě to bavilo.. a bavilo by mě to nejspíš i dnes, kdyby mě dostatečně nenaštvaly všechny ty stupidní statusy, cool fotečky a hlavně přetvářka. Smazala jsem si ho a nijak mi nechybí. Na chatování se dá použít i skype.. a ten mi teda vyhovuje mnohem víc.

3 shariony shariony | E-mail | Web | 10. června 2013 v 21:18 | Reagovat

Facebook jsem měla a hrála Farmville. Ne že by mi nebylo líto promarněnýho času, ale.. bavilo mě to. Docela jsem měla FB zaběhnutý, ale pak jsem se dočetla, že všechno, co je v něm napsáno, můžou číst oči, kterým to nebylo určeno, i zprávy. A to byl důvod, proč jsem ho ze dne na den zrušila. Po roce jsem si ho opět založila - pod incognito identitou - a zjistila jsem, že se to tam dost ošklivě změnilo. Samá reklama, teď tam skoro nechodím.

4 askella7 askella7 | 11. dubna 2017 v 0:34 | Reagovat

Při čtení tohoto názoru jsem měla pocit, že někdo nahlídnul do mé hlavy a vzal mi z něj kus, který napsal černé na bílém. Je to zkrátka začarovaný kruh, z kterého je těžké se dostat, ale rozhodně ne nemožné:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama