Básnická středa 1

30. ledna 2013 v 14:20 | Weiler |  Básnická středa
Jak jsem slíbil, začínám svojí pravidelnou rubriku. Takže odteď každou středu se můžete těšit na pár veršovaných řádků a k nim nějaké povídání.
O co jde: už je tomu dávno, ale byly časy, kdy jsem na Facebook každý den postoval do statusu malou básničku. Vydržel jsem to rok, pak jsem toho pro jistotu nechal, abych náhodou úplně nezcvoknul. Ze začátku to totiž byla zábava a výzva, ale postupem času se z toho stávala rutina a tak jsem to zarazil.
Jsou to veršovaný anekdoty nevalný kvality, pravdou ale zůstává, že k většině se váže nějaká historka z tehdejšího období a proto spouštím tuhle rubriku jako takovej experiment. Jednak aby bylo vždycky něco, k čemu se sem budu muset pravidelně vrátit a nahodit to třeba i v době tvůrčí krize, jednak abych vyzkoumal, jestli si stále pamatuju, co u zrodu veršů stálo, jaká byla ta motivace k napsání, jaký je jejich příběh… A jak si tak některé zběžně pročítám, většinou si to pamatuju. Ty verše se staly docela věrnym deníčkem, dokonce snad lepšim, než kdy bude tenhle blog.
Následující čtyřverší bylo ze všech úplně první a žádnej úmysl začít nekonečnou statusovou šarádu pseudo-Žáčka za nima ještě nestál. Nicméně ono čtyřverší se pro mě stalo jakousi "dávkou" básnictva na jeden den a když jsem pak zapomněl nebo vytvořit verše nestihl, vynahradil jsem je v příštím statusu řádky osmi. Tahle první básnička ani nic neznamená, jsou to prostě spontánní rýmy, které jsem přihodil do té hromady nesmyslů, kterými zásobují Facebook někteří mí přátelé dodnes. Nicméně těmihle to všechno začalo:
V noci sem pro změnu nekrvácel na pelest,
pro jistotu sem si udělal těhotenskej test.
Vyšel mi IQ 12 a double negativní
a asi mi, dle něj, začíná pupek pivní...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 29. prosince 2014 v 17:31 | Reagovat

Než se nakopnu za to, že sem lezu, když rýmy beru v 90% případů za znásilňování češtiny, musím se smát, protože i když je první a nic neznamená, nápad je to bezva.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama