Ponovoroční

2. ledna 2013 v 15:58 | Weiler |  Random rant
Šťastnej Novej rok všem… nebo je to šťastnej novej rok? Asi jo, protože prvního jsem to nějak prošvih. On ani nebyl čas psát, znáte to - po Silvestru se vrátíte ve značně podroušeném stavu a pak vás to trefí jak cihla do hlavy i do břicha, koukáte do talíře s čočkovkou a představujete si, že nějak podobně bude brzo vypadat obsah toalety. Potom jdete spát, protože místo na podlaze u topení bylo přes noc zabraný, a když máte dohnanej deficit, tak se jdete ještě zpravit do hospody. Návrat ve čtyři ráno.
Tak nějak už jsme si zvykli, že ranní kocoška odeznívá někdy druhého odpoledne. Podle rčení "jak na Nový rok…" si tak prodlužujeme naše chlastací dny ještě alespoň o dvanáct měsíců. A je to potřeba, protože ještě minulej Silvestr jsem se prvního zřídil hůř, než tři předchozí Silvestry dohromady. Tak tři roky zpátky byl chlast hlavním středobodem našich vesmírů. Jen říkám, že je smutný vidět něco, co fungovalo, pomalu odcházet. Lidi se ženou do vztahů a už nemaj ani čas chlastat. Jiný zase nemaj peníze a ti co mají, mají taky práci. Nebo je prostě jenom chytil záchvat zodpovědnosti a došlo jim, že jejich budoucí já jim asi nepoděkuje, až bude ležet v nemocnici a čekat na někoho se zdravejma játrama a stejnou krevní skupinou, aby se vysekal na motorce. Je jasný, že jednoho dne to budu i já, kdo opustí tu naší partu opilců, protože kariéra alkoholika vypadá dobře na papíře, ale léčebny jsou plný lidí, který ten chlast brali trochu moc vážně.
Ale i tak by nemělo dělat problém občas zajít popít. Ta chuť na skleničku v dobrý společnosti mě nepřejde asi nikdy, a pokud neotěhotním (jakože to riziko je minimální), neumím si představit, že bych se toho někdy vzdal. A nejhorší metlou mladistvého alkoholidství (můj novotvar) je kolikrát hlavně vztah. Znám velkou hromadu případů, kdy se týpek komplet změnil, protože skončil pod pantoflem. Jeden den vymetá bary a druhej vaří kafčo pro holku, s kterou si snad představuje, že stráví zbytek života. Na to bejt usedlej ve městě je vždycky brzo.
My jsme asi novodobí buřiči. Bronzová mládež, řekl bych. Nejde ani tak o to, že bych chtěl prožít život v alkoholovém opojení, jen tak jím proplout a kdyby mi nebe spadlo na hlavu, těžkosti bych si s tím nedělal. Jde spíš o to, že ta zodpovědnost se pořád zdá tak vzdálená a něčeho dosáhnout chci prostě… jednou. Splněný sny odložený na neurčito. Zatím je to pořád teď a tady a život se musí žít, ne přežívat. Jsem nějakej anarcholik.
Momentálně je to sen o scenáristovi, kterej přes tejden občas něco napíše a večer stejně chodí do hospody, v pátek se zhuláká tak, že se z kocoviny probere až v pondělí. Život mu tak nějak funguje, není to nic extra, ale není to ani žádná bída. A žije se mu dobře, protože jak říkám, život je krásnej už teď tak, jak je…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 blažena blažena | Web | 2. ledna 2013 v 16:09 | Reagovat

Tak kluci fakt většinou neotěhotní :D Můžeš chlastat vo 106 :D
P.S. Hezkej novej rok. :-)

2 blažena blažena | Web | 2. ledna 2013 v 16:10 | Reagovat

Ctěla sem dát ***** ale zase jim to nefunguje, tak si je potom, až to pude dej ode mne sám.

3 Dave Dave | 2. ledna 2013 v 21:06 | Reagovat

Mě to jde, tak je tu máš, :) taky šťastnej novej rok

4 Weiler Weiler | 5. ledna 2013 v 13:21 | Reagovat

Tady jsou dokonce nějaký hvězdičky, to jsem si ani nevším :D jinak oběma děkuju a šťastnej nejen tenhle novej rok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama