Pustý ostrov

5. ledna 2013 v 13:16 | Weiler |  Random rant
Co si s sebou vzít na pustý ostrov? Otázka tak smyslupustá, jako slepé střevo a zub moudrosti. Na pustý ostrov se totiž obvykle dostanete dvěma způsoby.
a) Ztroskotáte. To už se několika lidem stalo, většina z nich je sice fiktivní, ale jedno mají všichni společné - nikdo se jich při pádu letadla nebo potápění lodi neptal, co si s sebou na ten pustý ostrov teda vezmou. Obvykle se čapnou něčeho, co plove, pokud možno i když to budou svírat ve smrtelné křeči. Jakmile pak dorazí na místo, často už jim je takový předmět k ničemu a mohou litovat, že se raději nechopili světlice nebo vodotěsného satelitního telefonu se solárním napájením (btw, pokud vás někdy zajímalo, co bylo v tom neotevřeném balíčku, který měl Tom Hanks celou dobu na svém pustém ostrově, tak podle režiséra to byl právě takový telefon).
b) Odjedete tam dobrovolně. V takovém případě se může zdát otázka, co si vzít na pustý ostrov, už účelnější, nicméně lidi, co na ostrov bez ničeho odjíždí dobrovolně, na něm většinou láká právě to absolutní nic, které se na něm nachází. Není to jen útěk od ostatních lidí, od těch se utíká relativně snadno někam na samotu u lesa nebo do prodejny společnosti Apple, protože tu navštěvují jenom zombie. Tady hovoříme o kompletním útěku od civilizace a všech jejích vymožeností - i kdybyste si s sebou vzali notebook, pokud kolem ostrova neplavou 230 voltoví úhoři se stejnosměrným proudem, můžete ho používat maximálně jako prkýnko na krájení suši. Dneska je skoro všechno na elektřinu - pro jistotu si zkontrolujte, jestli vaše akvárko neni jenom pohyblivá tapeta.
Odjezd na pustý ostrov je tak s ohledem na zavazadla srovnatelný s odjezdem na dovolenou, ne-li chudší, protože na ostrově, na kterém jste sám, na vás nikdo nebude podezřele koukat, že už dva týdny chodíte ve stejné havajské košili.
Co bych si já vzal na pustý ostrov, kdybych tam z nějakého důvodu chtěl/musel? Svoje černé kalhoty, protože v nich nosím všechno důležité, kolikrát i šroubovák. Pak bych asi z auta vytáh lékárničku… jo, velkou zásobu paralenů, protože kde je ostrý slunce, je i častej bolehlav. Pak bych si snad doběh koupit harpunu nebo podobnej nesmysl, protože na ten lov v mělčině, při kterym musíte počítat s lomem světla, bych rozhodně neměl trpělivost a pošel bych hlady dřív, než bych se opálil. Pak velkou hromadu knížek a nějakej hudební nástroj. Je docela i jedno jakej, protože na žádnej neumim, ale na pustym ostrově je diskutabilně hodně času se na některej naučit. A kdybych si nemohl vzít tu hudbu s sebou, tak bych si musel nějakou vyrobit sám.
Žít na pustym ostrově je pro mě stejně lákavá představa jako hřebíky pod nehty. Hned by se mi začalo stýskat po videohrách, vychlazenym pivu, zubní pastě a nakonec možná i po těch lidech. Fakt mě tyhle robinsonády nežerou, a tak až se mě příště někdo zeptá, co bych si vzal s sebou na pustej ostrov, zjednoduším to na: "tebe, baseballovou pálku a polštář, ať mám víle Zubničce kam dávat všechny ty zuby."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 16:56 | Reagovat

Super článok :)

2 Dave Dave | 6. ledna 2013 v 16:24 | Reagovat

Zatim jeden z nejlepších :) a to sou všechny moc dobrý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama