Básnická středa 3

13. února 2013 v 10:57 | Weiler |  Básnická středa
Vítám vás opět v rubrice, kde oprašuji vzpomínky staré.

Dnes se týkají trýznivých testů našeho milého pana ředitele z gymnázia. Dlouhou dobu jsme totiž byli jediná třída, kterou učil a jeho učební metody byly… ehm, přinejmenším velmi neortodoxní. Vždy nám dával testy, které nebyly právě složité, ale on byl ten typ učitele, od kterého látku pochopila zhruba polovina studentů a to se značnou dávkou samostudia. A vzhledem k tomu, že při hodinách rád vyprávěl vtipy na hranici trapnosti, rozdělil naší třídu na dva tábory - na nás, co jsme chemii jakž takž chápali a občas se těm jeho hlodům smáli, a na holky.

Většina děvčat měla s jeho výukou silné problémy, pokud zrovna nemilovaly chemii, což se stává mnohem častěji, než když jí milujete. On měl zároveň nějaký problém s nimi a častěji než ostatní se stávaly terčem jeho fórů. A stejně jako ho půlka mých spolužáků nesnášela a půlka milovala, on zpola nesnášel i miloval nás.

Pokud šlo o výuku, praktikoval tvrdou metodu přísnýho fotra, kterej to s váma ale ve finále myslí dobře, protože život se s váma taky mazlit nebude. Těžko říct, jestli mu je za jeho postupy někdo z naší třídy dneska vděčnej, já to neposoudim, protože si z hodin pamatuju maximálně to, že má ten někdejší ředitel v tom svým obřím autě yttriový svíčky, on si každopádně při testech celkem ostře hlídal i taháky. A potom, co jednou nachytal spolužáka a častoval ho tím nejděsivějším řevem, se už nikdo neodvážil napsat si na kůži ani C jako symbol pro uhlík.

Chemie je tedy jedním z předmětů, na které jsem se musel aktivně učit a i když výsledky nebyly dvakrát plodné, u ostatních byly často rovnou shnilé a tak jsem tu středoškolskou chemii párkrát i doučoval, paradoxně i spolužáky, kteří nyní studují chemii i na vejšce (a já už se jí nechci nikdy dotknout).

Tahle báseň vyrašila sama při studiu alkaloidů. Gin jsem vybral, protože se tak nějak rýmuje s yohimbinem, smíchaný s džusem je pak tento alkohol populárním nápojem na Západním pobřeží.

Sehnal jsem si alkaloid, jeho jméno je yohimbin.
Tímhle afrodisiakem, kotě, osladím ti džus a gin.
Budem se spolu učit a až budeme v nejlepším,
něžně zašeptám: "Ser na chemii, Viléme! Prašti s tím!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jasmine Jasmine | Web | 13. února 2013 v 13:17 | Reagovat

:D tak to se Ti povedlo! Píšeš skvěle. Hrozně dobře se to čte. :-) a dokážu se vcítit :-))... trefných narážek na ženské jsem už slyšela... jsem ale hodně hádavá osoba, když mě něco štve, většinou to řeknu, takže jsem kvůli tomu měla i pár nepříjemností. Na druhou stranu :D, někdy je fajn se na pohlaví moci vymluvit. A co studuješ? Nějaký humanitní obor? :))

2 Weiler Weiler | 16. února 2013 v 22:26 | Reagovat

Děkuju, um, momentálně nestuduju, byl jsem chvíli na Přírodovědě, ale nesedlo nám to dohromady (chemie byla přítomna :D). Teď plánuju jít na peďák, angličtinu... [1]:

3 Jasmine Jasmine | Web | 18. února 2013 v 11:55 | Reagovat

[2]: tak hodně štěstí :-)).

4 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 29. prosince 2014 v 17:47 | Reagovat

*vybuchne smíchy*
Básnička je parádní. Příběh okolo mi připomněl svéhlavou matikářku, která studentům s radostí bere iluze, když mají dojem, že je matematika baví - nebo že na gymplu jsou učitelé kompetentnější než jinde (naivita?).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama