Výstřednost

30. března 2013 v 12:12 | Weiler |  Téma týdne
Výstřednost je úžasná věc. Je to jedna z vlastností, u kterých se dá celkem bezpečně odpozorovat, pokud ji člověk hraje. Výstřednost se nedá zfalšovat, dokonce ani naučit, je to jedna z těch vlastností, s kterou se narodíte nebo do ní vyrostete. Dokonce snaha hrát si na výstředního není sama o sobě výstřední, protože se to dneska snaží dělat kdekdo. Takže to tentokrát řeknu na rovinu, navzdory tomu, že kecy typu "buď sám sebou" pokládám za prázdný fráze a motivační hesla "není nic špatnýho na tom bejt jinej" mi taky lezou krkem až do zadku, protože úplně každá věc na tomhle světě má svý negativa a i kdyby to náhodou byla pravda, minimálně špatný na tom je poslouchat tyhle neupřímný řeči. Ale bejt výstřední je fakt v pohodě.
Rozhodně z mýho úhlu pohledu. Za výstřední lidi ale těžko mluvit. Protože jsou tak trochu zvláštní, že jo…
Řekl bych, že každá obec má svého výstředního týpka, že snad každej musí znát jednoho či dva podivíny. Nemluvim teď o těch pozérech, co jsou v neuvěřitelný křeči před váma dělat sračky, kdyby ale nad nima stála jejich máma, sklapnou a odsouhlasej jí, že jí s tim nákupem pomůžou. Nemluvim ani o těch lidech, co makaj v kanclu, maj řidičák a kombíka v šedý, čas od času zajdou na pivo, jen zkrátka sbíraj čárový kódy ze zboží, sjížděj dechovku, nebo si ho honěj pověšený za krk na opasku ze svých džínů - každej máme svoje úchylky. Já mluvim o těch typech, co přijdou na bar, ožerou se a celej večer trousí úchylný narážky, aby to završili vytažením pytle skrz poklopec. O těch typech, co budou vést nekonečný monology o závodnim okruhu v Le Mans, a zapáleně popisovat každej metr trati, i když je k němu jeho konverzační partner dávno otočen zády a baví se s někym dalším. Mluvim o typovi, co se s bílýma ponožkama v sandálech uprostřed února prochází po Karláku a fotí si holuby. Prostě o tom druhu člověka, u kterýho se jeden musí eventuálně pozastavit a zeptat se kámoše: "hele, vole, von je fakt cáklej, co?"
Fakt výstřední člověk si svoje podivný chování neuvědomuje. Otočí se na vás ne s bezelstným, ale se zmateným výrazem, když se smějete tomu, co dělá. Tenhle typ lidí lítá v jinejch sférách a mně jen občas bleskne hlavou, jestli jsou aspoň někdy trochu introspektivní. Jestli třeba přijdou domu a dojde jim, jak se chovaj. Jestli v soukromí brečej, že je svět nebere vážně. Jestli se někdy chtěj změnit, protože se cejtěj ostrakizovaný…
…a pak si vzpomenu na ten šťasntnej výraz, kterej maj při nekončícím popisu okruhu v Le Mans.
Výstřednost není záviděníhodná vlastnost. Není a nikdy nebude cool, nebude trendy. Je to prostě stav některejch lidí. Takovej, za kterej nemůžou, a proto neni potřeba ho řešit. Výstřednost je upřímná věc, s kterou se musí umět poprat okolí. A když se pro některý stane problémem či naopak ideálem, občas kroutím hlavou a ptám se, jestli takovej člověk není trochu výstřední.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dee.✝ Dee.✝ | Web | 30. března 2013 v 12:27 | Reagovat

Zdravím :) Vyrábím šperky z fima a zalévám do pryskyřice. Např. přívěšky s vesmírem, knírky, batmany, a různé :)
budu moc ráda, když se na můj blog koukneš :) http://tronic-shop.blog.cz/

2 Em Age Em Age | Web | 30. března 2013 v 13:35 | Reagovat

[1]: :D LOL, nesnáším reklamy. :D

Jinak; tvůj článek se mi líbil, je docela radikální. :D Nebojíš se říct svůj názor. Líbil se mi hlavně na začátku, protože tam s tebou souhlasím. Že s výstředností se člověk rodí. To je pravda. :) Nevím proč (chacha), ale vzpomněla jsem si na Lady Gagu. :D

3 Katka Katka | 31. března 2013 v 17:34 | Reagovat

:DD dostala mě veta s tim jak chodi v sandalech a foti si holubi :)))

4 Katka Katka | 31. března 2013 v 17:35 | Reagovat

fuj fuj, *holuby :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama