Oblíbené svátky

1. dubna 2013 v 17:18 | Weiler |  Random rant
Musím říct, že ze všech svátků jsou Velikonoce asi moje nejoblíbenější…
Apríl! Apríl bude můj nejoblíbenější. No, asi druhej nejoblíbenější, hned po Vánocích, protože to jsou svátky celé o radosti, a tu nic nemůže překonat, jen ta škodolibá radost je v těsném závěsu. Jako člověk, kterej není zrovna velkej fanda hlouposti a neinformovanosti, se vyžívám v každé činnosti, která lidi hloupé a neinformované vytrestá. Částečně to vysvětluje, proč se vždycky směju jako blázen videím, kde si někdo svojí blbostí ublíží. Ale Apríl vždycky zvedá laťku do nových sfér. Podněcuje ve člověku tolik potřebnou kreativitu, aby přišel s něčím, co člověka napálí i v den, kdy jeden čeká pasti všude.
Nevim, jestli je moje okolí z tohodle hlediska totálně zakrnělý, nebo nikdo vlastně ani nepociťuje touhu mě napálit, ale za hlupáka jsem byl v tento den v životě snad jedinkrát. Na Apríla se vždycky vzbudím a dávám světu tak minutu, než se můj mozek nabootuje a já si uvědomím, co je za den. Od té chvíle jsem ostražitý jako nikdy, připravený zpochybnit jakékoli tvrzení a vyhnout se sebedůležitější činnosti. Čekám fór za každým rohem. A rok po roku usínám zklamaný, že jsou všechny mé snahy zbytečné a nikdo se mě za den napálit ani nepokusí. Občas přemýšlím, jestli je to dokonale promyšlený plán naprosto všech lidí v mém okolí snížit má očekávání natolik, že jeden rok prostě žádný vtip už čekat nebudu a ten se stane dobou, kdy udeří s tím nejpromyšlenějším Aprílovým žertem vůbec. A je to jediná věc, která mě udržuje v ostražitosti.
Tedy, to a zprávy, samozřejmě.
Novinový články na prvního dubna mě vždycky neuvěřitelně baví. A rmoutí zároveň. Protože zatímco po většinu roku vždycky kroutím hlavou, když někdo naletí na nějakou kachnu nebo věří mystifikující zprávě, na Apríla si vždycky říkám, že přece nikdo nemůže bejt takhle důvěřivej. A rok za rokem mě tenhle den přesvědčuje o opaku. Letos si zatím zářez udělal fotbalový fanoušek, co si teď myslí, že UEFA zlegalizuje pyro a týpek, který s nadšením sdílí Google novinku, co pomocí internetového vyhledávače uživateli zprostředkovává pachy.
Apríl je objektivně hodně hezkej svátek. Nutí člověka myslet nad tím, co čte a co slyší, učí ho takové přirozené ostražitosti. Podněcuje ho tvořit, vymýšlet co nejzapeklitější srandy, aby to dotyčný nepoznal, aby si nestihl nebo nedokázal uvědomit, že jde o Aprílový žert. Přináší do těch vážných životů tolik potřebné srandy. Zároveň filtruje rozumný lidi, kteří při odhalení s úlevou křičí: "Ty jsi blbej!" od všech škarohlídů, kteří nesnesou humor ani jeden den v roce. Samozřejmě je lepší, když vtipálek nepraktikuje situace typu: "Miláčku, mrzí mě to, ale přejel jsem ti kočku. Apríl! Ve skutečnosti ji přejel soused."
Já doufám, že nadosmrti budu zastáncem toho, aby existovalo co nejvíc dnů věnovaných něčemu. Štědrý den bramborovému salátu a rozdávání dárků. Posledního prosince chlastání. Prvního ledna chlastání. 25. května nošení ručníku všude. A prvního dubna nachytávkám a především ostražitosti - aby se obě věci vzájemně vyhnaly až do absurdna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama