S arašídovou příchutí

20. února 2015 v 17:37 | Weiler |  Random rant
Jelikož jsem vobčas jak to blbý zvíře a trávim znatelnou část svýho dne hledánim potravy, jsem obeznámenej se všmožnejma mňamkama, který se tady u nás prodávaj. Mezi všema tyčinkama, čokoládičkama a bonbónkama mám svoje favority. Na konci dne je mi přitom celkem ukradený, co si nacpu do svý debilní držky, ale když mám na výběr mezi zelenou, modrou a červenou Fidorkou, vždycky šáhnu po tý červený. Takhle jsem to měl i s Tatrankama, kde byla moje nejoblíbenější prostě arašídová. Kdybych měl dokonce sestavit nějakej svůj žebříček nejoblíbenějších sladkostí, byla by buráková Tatranka někde v top 10. Jó, ale asi bych měl napsat byla by bejvávala.
Jestli máte stejně mlsnej jazyk jako já, a při nákupu trávíte nejdelší čas v sekci, kterou rád nazývám ulička Willyho Wonky, možná jste si všimli, že Tatranky od Opavie změnily obal. To je první věc, která mě trochu rozladila, protože u některejch věcí fakt nemám rád, když se měněj, a sorry, ten novej obal vypadá jak z minulýho režimu. Pak jsem ovšem strčil tu šušenku do huby a řikám si: "Hm, chutná nějak… jinak. Hm. Divně." Zprvu jsem si řikal, že si se mnou jenom hraje moje mysl. Změnili obal, řikám si, a já dlouho Tatranku neměl, tak si jenom vsugerovávám, že chutná nějak jinak.
Pak jsem narazil na tohle video.
To mi posol bradavky a zaparkuj mě pod stůl, oni mi změnili Tatranku! A ne jen tak ledajakou Tatranku. Tu, kterou žeru nejradši! Ze všech těch srágor zrovna tu mojí? Tak to mě teda sere, ale bohužel, z týhle situace je jen jedno východisko. Takže se rozhodně můžete rozloučit s tim, milá Opavie, že bych si jí ještě někdy koupil. Bude mi chybět, to si pište. Bude mi scházet od oka odměřit půlku na tý straně se čtverečkama orientovanejma podle okrajů sušenky, dát si tam palce a prokousat se do poloviny normálně, pak zubama co nejšetrněji odloupnout oplatku, aby se pokud možno nerozlomila, olízat všechnu přebytečnou náplň, a takhle to udělat se všema zbylejma vrstvama, aby mi nakonec zbyla ta poslední suchá oplatka. O tenhle rituál teď budu ochuzen, protože arašídová Tatranka už není z arašídů!
Tohle mě sere. Normálně je mi přitom úplně jedno, z čeho se co dělá. Klidně sežeru vybledlej slepenec neurčitý hmoty vyrobenej ze samotný vesmírný podstaty éček, když mi bude chutnat. Dokonce i tu pistáciovou Deli, o který se taky ve videu zmiňujou, mám rád. Ale tady je ten problém, že arašídová Tatranka teď už nechutná stejně. Je to jiná chuť, na kterou nejsem zvyklej. Hlavně je to chuť, která mi nesedí. Nechci říct, že mi nechutná, ale neni to už ta chuť, kvůli který jsem si arašídovou Tatranku zamiloval. Kvůli týhle chuti už bych se znova nezamiloval. To je podraz. Tohle se nedělá. Takže jako zákazník mám jedinou možnost, jak se bránit - přestat si to kupovat.
Nechci se na to přitom dívat jako na boj předem prohranej, i když zřejmě bude. To je skoro jak u voleb - jednou konečně dostanete jako volič rozum, ale je vám to pomalu k ničemu, protože se tady volí pořád stejně. Ostatní voliči přitom nutně nevěří všem těm planejm slibům, ale volej stejně, protože se bojí, že když budou volit podle svědomí, utopí se jejich hlas ve vlně všech těch, kteří budou volit zas ty prověřený šmejdy. V důsledku toho si nepřestanou kupovat arašídovou Tatranku. Z obavy, že zrovna jejich peníze ta velká firma nepotřebuje, že bude milión dalších, který rádi za tu sušenku furt zaplatěj. Tak teď budou žrát oplatku s umělou náplní, kde předtim měli alespoň zbytek potravinářský důstojnosti. Důstojnosti, kterou velká společnost ráda vymění za prachy, protože moc dobře ví, že když takhle potichu změní recepturu, tak to nikdo nepozná, a když pozná, stejně s tim nic neudělá, nechá se mrdat do prdele zkurvenou Tatrankou s arašídovou pachutí.
Já už ne. Dřív možná, protože bych si přesně tak řek, že s tim stejně nic neudělám. Ale kdepak. Já jsem konzument, já mám v týhle tržní ekonomice tvořit poptávku a moje poptávka je po Tatrankách arašídových, nikoli po Tatrankách s arašídovou příchutí. A jestli to znamená v životě nestrčit tu oplatku do huby, já to nějak přežiju. Protože ta jejich nová Tatranka už by mi stejně nechutnala jinak, než po zradě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Egoped Egoped | E-mail | Web | 21. února 2015 v 9:21 | Reagovat

Nezbývá než počkat na takovou dobu, až ony "příchutě" budou ještě více arasidovejsi než má skutečný arašíd!

2 Antia Antia | 21. února 2015 v 19:32 | Reagovat

Mně arašídový tatranky stejně nikdy nechutnaly a v krámech se nezdržuju víc než je nutný, i kdyby tam měli mít celou továrnu na čokoládu...
Na tvůj blog jsem narazila teprv dneska, když jsem hledala nějaký informace ohledně hašiše a psaní komentářů mi, jak sis nejspíš všiml, moc nejde. Takže jenom... prosím nikdy nepřestávej psát, zlomil bys mi srdce. :D Jdu to tady prolízt skrz na skrz, dobrejch blogerů je málo.

3 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 23. února 2015 v 16:29 | Reagovat

Eeeeeh? Ale vlastně, čemu se divim. Já jsem už pěkně dopálená od doby, kdy jsem zjistila, že jsem jakožto český spotřebitel zvyklá na vanilinový cukr a ne na vanilkový a proto je teda jako lepší prodávat ten vanilinový. Jasně. A tak si děláme vanilkovej cukr doma sami, protože to je sakra to, co chci!
(Mimochodem, to jsem slyšela buď taky v A dost nebo u Vaňka.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama