Bejt s kreténem

28. září 2016 v 19:30 | Weiler |  Random rant
Jedna věc, kterou jsem k sobě za dobu svý zoufale tragický samoty odmítl pustit, je zahořklost. Kdysi se na mě sápala jako kraken z hlubin - to v dobách, kdy jsem ještě úplně nepřišel reálnýmu fungování mezilidskejch vztahů na kloub. Jako středoškolák jsem ještě pořádně ani nerozuměl syntaxi českýho jazyka a k čemu je, natož abych se orientoval v něčem tak nepřehlednym a zbytečně netransparentnim, jako jsou sociální vazby. Jinými slovy, byl jsem ještě cucák a cucáka napadá spousta nesmyslnejch nápadů.

Takové nápady v krajním případě u zástupců mužského pohlaví vyústí až v syndrom hodnýho kluka, kterej se s váma dle mého pozorování může vézt klidně celej život. Když jsem se načapal, že bych se mohl stát obětí svýho domělýho džentlmenství, že bych mohl uvíznout v pasti představy, že rytířské hodnoty vymřely a holky asi letěj jenom na grázly, jinak by mě přece všechny hrozně chtěly, řekl jsem si dost! Nemůžu přece za svý neúspěchy a paralyzující strach z kontaktu s opačným pohlavím vinit okolí. Stihnul jsem si naštěstí uvědomit, že nehledě na dobrotu srdce a čistotu duše, holky zkrátka nechtěj cucáky. Proč? Protože cucáci nic nechápou. A nikdo nechce bejt s někym, kdo je nechápe.

Tak jsem o něco zmoudřel. Přestal jsem uvažovat nad světem párů jako o mytické říši spřízněných duší, kde každý vztah je jen projevem dočasného hledání a jeho trvanlivost závisí na vzájemné kompatibilitě partnerů, a začal jsem vnímat svět párů jako výsledek hormonální činnosti v tělech individuí, kteří nicméně ve všech důsledcích nakonec ve světě hledají víc, než jen někoho, komu to tam strčit nebo kdo jim to tam strčí. Hledají trochu porozumění. A když ho náhodou najdou u někoho, kdo je nakloněný i cicmání a sexu, není třeba hledat dál. Alespoň na chvíli.

Ani ve světle tohoto prozření mi však jedna věc úplně neleze do hlavy, a to právě projevy na začátku zmíněné (a možná jen z mé strany domnělé) zahořklosti. Jev, který je poměrně univerzální mezi zástupci mužského pohlaví, o nichž je zároveň nutno poznamenat, že jsou daleko zdatnější s dívkou navázat vztah, než jsem byl kdy schopen já. Nedokážu onen jev zcela pochopit, protože jde navzdory všemu, co jsem tu dosud rozebral. Je to mužský přístup, který se dá charakterizovat jedinou větou: "Jak může být s takovým kreténem?"

Slyšel jsem ji v nejrůznějších obměnách už snad tisíckrát, aniž by mi kdy byl zcela jasný záměr, s kterým mluvčí takovou větu pronáší. Protože málokdy je namířena proti ověřenému kreténovi. Ve většině případu je právě naopak namířena proti komukoliv, kdo se vyskytuje v blízkosti atraktivní dívky. Samozřejmě se to dá shodit na závist, ale tu je těžké přisoudit jedincům zadaným, kteří zkrátka nemají mnoho co závidět. Druhým vysvětlením by mohla být zakořeněná teritorialita či projev machisma, což však zase nevysvětluje, proč se kluci naparují jako pávi v přítomnosti přátel, kteří je znají dost důvěrně na to, aby před nima nějaký vytahování nemělo smysl. A pokud jde o to porozumění, o tom nejspíš vypovídá znění otázky samotné. Kvůli rozporům v každé z těchto jednotlivých teorií začínám přemýšlet, jestli tedy podobné fráze nepramení z kombinace všech tří pohnutek. A že tedy někteří muži pronáší podobné nesmysly automaticky a bez vážného rozmyslu, poháněni hormony a vědomím o atraktivnosti sebevědomí. Je přitom naprosto jedno, o koho jde a jak dotyčný vypadá - pokud chodí s alespoň trochu atraktivní slečnou, stává se v očích některých pánů zkrátka kreténem.

Je to zároveň čistě mužská záležitost, tyhle kecy. Nebo alespoň myslím. S ženami se nestýkám zdaleka tak často, abych od nich zaslechl obdobná hodnocení partnerů náhodných kolemjdoucích. Zde na blogu je vás děvčat ale dost. Mám proto na vás, slečny (a především vy zadané) dvě otázky: Přemýšlíte občas, jak je možné, že ti pěkní kluci chodí s takovými nánami? A mnohem důležitěji: jak můžete být s takovými kretény?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čura Kura Čura Kura | E-mail | Web | 28. září 2016 v 20:44 | Reagovat

Dobrý článek. Ale myslím, že zrovna  v tom cucákovi nebude jádro pudla. Cucáci možná ženy nechápou, ale to ani frajeři, nebo ti zmínění kreténi. Až 70% všech mužů na celém světě, nechápe, jak funguje ženská mysl.

2 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 28. září 2016 v 21:22 | Reagovat

Na první otázku odpovídám ne. Na druhou odpovídám, že s "kreténem" nechodím, protože můj kluk je přesně ten, co nic nechápe. Cucák. Ale to je možná i jeden z důvodů, proč ho miluju, i přesto, že mě to v některých chvílích neskutečně vytáčí :-D.

3 Egoped Egoped | E-mail | Web | 28. září 2016 v 21:23 | Reagovat
4 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 28. září 2016 v 22:04 | Reagovat

No, tak já bych teda řekla, že to není čistě jen mužská záležitost. Ono asi obecně záleží na tom, jakej je kdo kritik a to bez ohledu na pohlaví. :D

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 30. září 2016 v 22:43 | Reagovat

Myslím, že takhle o pěkných klucích s nánami, jsem nepřemýšlela, ale pár holek v mém okolí ano. Myslím, že je to tedy o charakteru každé ženy a pak o kvalitách komentovaného muže a jeho slečny.
Na stranu druhou, nikdy jsem nenarazila na muže/chlapce, který by prohlásil "to je ale kretén", přestože je to hodně zakořeněné a říká se, že se to často říká :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama