Nikdo už sem nechodí

1. ledna 2017 v 22:30 | Weiler |  Random rant
To alespoň od prvního října tvrdí počítadlo návštěvníků. A vlastně nemám důvod mu nevěřit. Poslední článek mi okomentovala akorát Nancy, poslední moje jiskra naděje místních stránek. Samozřejmě situaci vkusně přikrášluji, přesto mám však trošku pocit rukou zastrčených v kapsách a ramenou u ušních lalůčků, jak stojím v nehostinné chladné pustině blogového života, za kterou si jistě mohu z velké části sám.

V listopadu se mi nepodařilo nic publikovat a článek o Vsauce jsem měl rozepsaný přes čtrnáct dní, než se mi konečně podařilo naklepat něco, s čím jsem stejně nebyl zcela spokojenej. Možná jsem měl čas psát víc, možná ne. Jediný, co je v tuhle chvíli relevantní, je, že jsem nepsal. Ani tu dojebanou bakalářku jsem nezačal psát. Takže se ani nemůžu divit, že sem moc lidí nepáchne, když tu není co hledat. Přece jenom blogová aktivita jako taková napovídá, že tu ještě nechcíp pes.

Přesto mi to tu fakt přijde prázdnější, a hned vysvětlim proč. Nejsem tady na blogu zdaleka tak dlouho, abych vám vyprávěl historky jak z dob Gorbačových, na druhou stranu jsem tu dost dlouho, abych rozpoznával, kdo je tu aktivní a vzhlížený autor, a kdo si založil blog včéra a za měsíc ho opustí. A bylo období pár měsíců, ke kterejm se rád ve svejch vzpomínkách upínám jako ke zlatý éře, kdy si mě spousta talentovanejch a chytrejch bloggerů našla a kdy jsem si díky tomu našel já je. Z těch teď zbylo pár. A myslím tím doslovný pár.

Robku obdivuju, protože má neuvěřitelnej smysl pro pravidelnost a je schopná pokračovat v dědictví někdejších komunitních snah, rubrice Forum Musicum. Snad i díky tomu se svýmu blogu stále aktivně věnuje a nám na oplátku svoje články. Nancy rozvrh nemá, zato disponuje neuvěřitelným důvtipem, a i přes chvilkovej pokus o to přivodit nám infarkt, píše mnohem aktivněji a lépe, než to snad kdy dokážu já. Pak je tu ale následující výčet: Ell-e nepostuje zdaleka tolik nezeměpisných článků, kolik bych si přál. Po userce se slehla zem a očividně v poslední době nenachází téma nebo čas ani pro svůj češtinářský koutek. Egoped s Bloudem nejspíš místo psaní zodpovědně vychovávají dítě, hanba jim. Niny blog zdánlivě skončil v lednu. Takže proto mi tu přijde trochu pusto.

No a jak je tady takový ticho, člověku se do něj trochu stydí volat. Rád bych shodil svojí místní neaktivitu jen na lenost a neschopnost za boha si zorganizovat den, ale mně poslední dobou chybí i ta motivace. Když jsem tu začínal, hnala mě dopředu chuť psát, kterou záhy vystřídal hlad po prosazení se. Když si mě začínali lidi všímat, byly to pochvaly, co pomohly pohánět motor mý práce, a ta pozornost nakonec nahradila všechen počáteční drive. Jenže když se mi ta moje malá komunita tak trochu rozpustila, najednou nevidim důvod donutit se cokoliv dopsat a zveřejnit. Jak mi dřív bylo jedno, že mě nikdo nečte, tak už neni, dámy a pánové, už mi to jedno neni.

Teď máme Novej rok. Nikdy jsem si nedělal předsevzetí. Jsem si totiž celkem jistej, aniž bych si kdy dělal IQ test, že mám inteligenční kvocient vyšší než 100 a dochází mi, že když se kdykoliv před Novym rokem neumim přesvědčit, abych něco dodržoval, v nejopilejší den nemůžu očekávat zázračný úspěch. Tentokrát se to ale tak trochu sešlo, že už od listopadu se pokouším svojí chatrnou vůli povolat k odpovědnosti a donutit ji realizovat alespoň některý z těch mejch životních povinností, snů a možností. Vždycky, když mám takový období, to myslim smrtelně vážně, ale vždycky si najdu Santův pytel plnej výmluv a keců, proč to nejde. Neříkám, že to tentokrát bude jiný, ale přece jenom. Kdyby to rozhodnutí klaplo. Kdybych se rozhodl jinak, může se stát, že taky zmizím jako Houdini. Dlouho jsem se tý myšlence bránil, opustit to tady, nechat Na Obojku bez článku třeba měsíce, ale poslední dobou… Já tady přece jenom nedělám nic revolučního. Nikdo mě nebude za mý tlachy nominovat na cenu Křišťálový lupy nebo pro mě hlasovat v anketě Magnesie litery. Nejsem Moderní fotr, nejsem politickej blogger kdesi na iDnes, nejsem dokonce ani Čerf nebo další místňáci, kteří to tu berou mnohem vážněji, a jejich ambice je třeba zkrátka mít blog. Moje ne. Mám ho rád. Ale jestli by mi měl stát v cestě k něčemu, po čem toužím víc, půjde. Pokud zjistím, že prostě nestíhám bejt zároveň spisovatel a blogger, učitel a blogger, student a blogger, pornoherec a blogger… pak se asi budu muset smířit s tím, že nebudu blogger. Možná prostě žongluju s příliš mnoha kuželkama, a proto mi to pořád padá na hlavu.

PF/P.S.: ale tohle není žádnej článek na rozloučenou. I kdybych se tu na to vykvajz hned zejtra, čekejte ode mě větší a lepší věci!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 1. ledna 2017 v 23:01 | Reagovat

My sem chodíme!

Egoped říká, že mám napsat: "Vychováváme, ale při tom stíháme i jiné věci..." a že prý zítra napíše pokračování. Sama jsem napjatá jak kšandy!

2 zugundaprostekunda zugundaprostekunda | Web | 2. ledna 2017 v 0:16 | Reagovat

Se nedivym že ti sem nikdo nechodí, taky bich do těchhle sraček nechodila... všychni totiš chodí jen na můj blogís. :-)))

Navštiv mně!! :-))))

3 stuprum stuprum | Web | 2. ledna 2017 v 1:11 | Reagovat

Hodně zdařilých nápadů a roztomiloučkých, hezkých komentářů v roce 2017 přeji. :)

4 Miriabel Miriabel | Web | 2. ledna 2017 v 1:40 | Reagovat

Mela jsem uz obdobi bez blogu, s novym blogem... ale nakonec jsem se vzdycky vratila. Za ta leta uz mi doslo, ze bez psani neumim byt :)
Nemusis byt nejlepsi, mit vysokou navstevnost nebo denne nove clanky... ale hlavne se odreagovavat tim, co Te bavi:)

5 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 11:57 | Reagovat

No, sice to určitě víš, ale to počítadlo se posralo kdekomu. A je pravda, že pokud člověk nemá komentáře, je to krajně demotivační. A já teď mívám komentáře alespoň tři - ale s ohledem na charakter mých článků je fakt lehký to komentovat, když se dá jen napsat, že tam mám fakt pěkný fotky. No nic. Doufám, že v tomhle roce u mě přijde řada i na nezeměpisný články, protože jsem se rozhodla odsunout státnice, diplomku, všechno a možná si dát voraz od toho, abych se hroutila po každé zkoušce a volala mamince, že jsem debil, co na inženýra nemá.
A budu jedině ráda, když to tu ještě nezabalíš (i když je to sobecký, protože chápu, že kdybys to zabalil, tak jdeš za vyšším cílem) a ještě si tu počtu pár možná kontroverznějších článků.
Btw. vůle s cvičením se tě stále ještě drží?

6 Egoped Egoped | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 12:47 | Reagovat

[1]: Žíš!

Přesně tak, my sem chodíme! Chtěl jsem toho napsat víc, ale Bloud mě znervoznil tím veřejným očekáváním, takže povolíme kšandy a rozepneme knoflík u kalhot - takhle po vánocích se to hodí! :)

V nejhorším případě pro větší odezvu můžeš zkusit nějaký způsob "Call to action" - to je teď moderní - na konci článku se například zeptat "A co jste udělali pro demokracii Vy?!"

7 Weiler Weiler | Web | 2. ledna 2017 v 17:30 | Reagovat

[1]: To rád slyším. A taky mě to moc těší. Že chodíte, i že vychováváte :)
[4]: ...ale nikdy nenahradíš ten high, kterej ti dává vysokej zájem :D
[5]: Já o tom počítadle samozřejmě vím. A zrovna včera se, zdá se, znova rozjelo :D A nené, já k tobě vždycky jako student ke studentovi vzhlížel. Teď jsi uklidnila pro změnu mě. Jinak bych chtěl dodat, že bych nerad, aby to vyznělo, jakože tvoje zeměpisný články stojí za zlámanou grešli! :) A na cvičící blog ti ještě v tejdnu hodím update :D
[6]: Když já mám pocit, že takovej call si stejnak můžou dovolit jen autoři, kteří mají jistotu, že na něj někdo odpoví.

8 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 17:57 | Reagovat

[7]: Hej, zrovna jsem to zjistila, že se to rozjelo, tak ti to sem jdu napsat, jestli jakože náhoda nebo co? :D No nekecej (rdím se), ale student-mega-prokrastinátor-s-do-krve-odřenýma-ušima neni nic ke vzhlížení. :D Jinak náhodou vím, že moje zeměpisný články za zlámanou grešli nestojí - splňují požadavky dnešních náročných čtenářů - málo textu, hodně fotek. :D :D

9 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 2. ledna 2017 v 19:40 | Reagovat

Rok Mravence přinese změny. Doufejme, že k lepšímu.

10 svet-helgy svet-helgy | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 22:49 | Reagovat

Doufám, že to nevyzní jinak, než jsem myslela, jedu už pár hodin na úsporný mód. Všimla jsem si, že tvá zamyšlení jsou hluboká a osloví tu droboulinkou intelektuální hrstku čtenářů.
Co jsem za ten rok tady stihla vydedukovat a zdárně se tomu přizpůsobuju je fakt, že úspěšné je psát o hovně a o čím větším hovně píšeš, tím víc emocí, komentů a návštěv to přináší. Je to hodně zvláštní úkaz toto, podobné je to s úspěšnými youtubery, já jen žasnu o čem všem se dá hodiny tlachat. A tlachám taky (ale doufám, že snad i vtipně) a na nic víc se ani nezmůžu, protože jsem vykojená a později vychlastaná matka a mozek zapínám jen v práci, poté zbytek dne jedu na úsporný mód. Prostě si člověk musí vybrat, buď si bude vylejvat svoje hluboké filozofické myšlenky pro pár dychtivých lidí s větší trochou mozku, nebo vypne mozek a nechá ruce ťukat blbiny pro zábavu..  Ale je fakt že píšu ty blbiny a návštěvnost taky nic moc, takže vlastně asi nic, ale ten koment už mazat nebudu :-) A největší svině je sebelítost, s tou hodně bojuju a koukám že ty též :-)

11 Nancy Nancy | Web | 3. ledna 2017 v 21:21 | Reagovat

ahoj weiler!
tvoj styl pisania je urcite omnoho na vyssej urovni ako moj, ty sa narozdiel odo mna aspon vies vyjadrovat ako inteligentny clovek. ja, naopak, sa musim k niecomu takemu znacne premahat a rychlo hladat vo svojej lexike vhodne ekvivalenty pre vseliake vulgarizmy. aj tak ti vsak dakujem za pochvalu, zahriala ma pri srdiecku.
kazdopadne chcem aby si vedel, ze sem stale chodim a ze ma tvoje clanky bavia. bola by som smutna, keby si zavesil blogovanie na klinec. ale urcite ho kvoli tomu neuprednostnuj pred inymi a dolezitejsimi vecami. ved ked budes mat cas a dostanes znovu chut pisat, blog tu na teba pocka a my tiez. je takze najst na tomto serveri blog, ktoreho autor aj realne ma co povedat.
vela stastia a uspechov do noveho roka <3

12 Robka Robka | Web | 10. ledna 2017 v 22:13 | Reagovat

Já tady chodím - minimálně jednou týdně určitě. Ale s komentáři jsem na tom podobně bídně jako s články. I když se tedy snažím držet alespoň Forum Musicum, moje osobní aktivita upadá. Mám dost nápadů na články, ale nechce se mi je psát :-) Čekám, kdy se to zlomí.

13 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 23:51 | Reagovat

Wow, Čerf to prý bere vážně! To až mu řeknu, tak se potrhá! :-) Však se blogem může dobře bavit i samotný autor, všem nepřítomným návštěvníkům natruc, dělal jsem to tak dlouho a třeba zase jednou budu. Ale jak tak koukám, je tu spousta komentářů, takže to vypadá, že rok Mravence se rozjíždí směrem k lepšímu, ne? :-)

14 Weiler Weiler | Web | 14. ledna 2017 v 22:10 | Reagovat

[10]: Lituju jen toho, co nedokážu, co nestíhám, nikdy sebe ani toho, co dělám místo těch věcí. Máš pravdu, že to je svině, ale dá se porazit. Jednou jsem jí ubil do komatu. Ještě žije a občas se mi pípáním EKG připomene, ale za žádnejch okolností se nesmí poslouhcat, protože není v ničem konstruktivní. Je to ten typ kamaráda, co ti přitaká na všechno, i na ty nejblbější nápady.
Ale mám pocit, že jsem tvůj komentář pochopil, a nevyznělo to jinak :) Děkuju, že to říkáš.
[11]: Ale prosimtě. Ono erudované výrazy je obecně potřeba dolovat v nejhlubších dolech slovníků, proto je základem slova ruda. Nevím, kolik ti to reálně dá práce, ale tvoje psaní je stejně tak čtivé jako rafinovaně účinné. Srdíčko millennials je tu vzájemný :)
[13]: Tak když ne vážně, důsledně? Nechtěl jsem naznačit, že snad suše. Ale je pravda, že tady asi zbytečně panikařím :D

15 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 22. ledna 2017 v 13:04 | Reagovat

Nikdo tu nic nepíše!

16 thoris thoris | Web | 22. ledna 2017 v 19:45 | Reagovat

Ač mě dosud tento blog minul, těším se, jak si tu zaprokrastinuju ve starších článcích (namlsalo mě totiž prosincové "jsem ten typ, co se rád vzdělává, ale hrozně nerad se učí"). Díky.

17 jxxxblink jxxxblink | E-mail | Web | 26. ledna 2017 v 20:53 | Reagovat

Ha, a já sem zrovna chodit začala! :D

18 Panda Panda | Web | 30. ledna 2017 v 11:19 | Reagovat

Vše v životě se stále mění. Co jednu dobu bylo, je za chvíli pryč, nic nezůstává věčně. Ani blog. :-)

19 Sugr Sugr | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 18:47 | Reagovat

Já sem chodím, ...tedy někdy.:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama