Báro

8. března 2017 v 9:35 | Weiler |  Random rant
…čím víc se věci mění, tím zřejmě zůstávají stejnější. Jestli ona změna odpovědného redaktora vůbec něco vyřeší. Máme tu Báru teprve měsíc a už se na titulce stihly objevit první úděsně napsané články a stihnul jsem zaregistrovat i dva příspěvky od tmářky a ježibaby Alue, která pod články nemá nic jiného, než moderované diskuze. Standa jednou psal o tom, jak vybírá články na úvodní stránku podle veřejného zájmu, a měřítkem úspěchu jsou pro něj komentáře pod článkem. Skvělý. Aluška je totiž velký přítel komentářů - tahle káča nezveřejní nic, co by zavánělo kritikou.

Když nám dala Bára příležitost vyjádřit se, co bychom si od jejího vedení přáli, nic jsem nenapsal. Měl jsem toho až celej seznam a než jsem to stihnul dát do kopy, hned vyšel článek s jejími předsevzetími. Ony jako ty podstatný body stejně napsali ostatní bloggeři a nakonec by snad stačila jediná věta: "Báro, nebuď jako Standa." Ale přece jenom by se možná slušelo projít ty (alespoň dle mého bezvýznamného názoru) nejdůležitější věci pěkně jednu po druhý, protože situace zde dosud byla dost zoufalá na to, aby se žádné množství opakování toho samého nezdálo zbytečné.

Báro, buď prosím především transparentní. Myslím, že jsme všichni schopni pochopit, že v určitých situacích je potřeba dělat kompromisy, a že celé stránky prochází vývojem. Když nám ale zrušili Autorský klub, nikdo jsme se nedozvěděli proč. Lidi začli přirozeně spekulovat, a byť se Standa snažil tvářit, že PR články jsou pro něj největší kacířství, mnoho bloggerů začalo věřit tomu, že AK musel ustoupit reklamě. Že Standa prostě nestíhá správu klubu, protože je zapřaženej v postroji velkolepého vozu CET 21. Když se pak z Autorského klubu povyházela celá řada dlouhodobých členů, marně škrábali na dvířka, aby jim někdo alespoň vysvětlil, proč se jejich holá pisálkovská zadnice ocitla na studené dlažbě. Někteří se na to teda vykašlali a šli o stránky dál.

Ti, co zůstali, se mnohdy začali ze zoufalosti ozývat i tam, kde pro to snad ani není prostor - v komentářích pod články na Srdci blogu. Ale brzy začalo být jedno, jestli chtěli znát důvod vyhazovu, nebo vyjadřovali svůj názor k příspěvku - pokud komentáře těchto nepohodlných autorů neuvízly v síti moderované diskuze, stávalo se, že byly bezdůvodně vymazány. Lidé tedy pod tvým nedávným článkem nepřeháněli, když to označovali za cenzuru. Podobné případy tu byly totiž na denním pořádku a jinak se označit nedaly. Autokrat Standa lítal po stránkách s cejchem a nůžkama, a důsledně se staral o to, aby mu v hlavním prostoru blogu nikdo nedělal bordel.

Takže tě, Báro, ještě jednou za všechny bloggery prosím, aby se tu nikde komentáře nemazaly, a když už se mazat budou, aby se vědělo proč. Už jsi nám řekla, že nesneseš vulgarity (doufám teda, že jen v kritice, jinak jsem v pí*i), což je fér, ale poprosil bych tě, aby když se tě na smazání komentáře zeptá autor takového nevybíravého příspěvku, aby jsi mu to trpělivě vysvětlila znovu. Celkově, abys nám prosím věci říkala. Aby se třeba nestalo, že se zruší Autorský klub, ale vedení při té příležitosti opomene zmínit, že nábor nových autorů se tím nezastavil. Zjišťovat to totiž z náhodné odpovědi pod článkem jinak s AK vůbec nesouvisejícím totiž není moje představa účinné komunikace s uživateli.

Já osobně bych si dále přál, aby se v tom pohyblivém baneru na hlavní stránce objevovaly výhradně články pravopisně a stylisticky bezvadné - totiž bez vad. Překlep nebo dva se samozřejmě dají snést, stejně tak pochopím neznalost pravidel v jazykových jevech víceméně okrajových. I takové základní nedbalosti jako nevhodné umisťování mezer v okolí pomlček a závorek dokážu přetrpět, je-li článek jinak alespoň slušně napsaný. Přeci jenom musím také respektovat to, že jsou tu autorky, kterým nebylo třeba ještě ani čtrnáct. Ale není škoda tohodle neoddiskutovatelně nejvýznamnějšího prostoru blogu plýtvat na někoho, kdo svým článkům nevěnuje ani to minimum pozornosti? Myslím, že tu většina z nás na první pohled pozná článek, který po sobě autor ani nečetl, a dost to podrývá naši snahu o články kvalitní. Ať už se budou vyskytovat na titulce články jakýkoliv, ty odfláknutý nejsou přínosem pro nikoho tady.

A pak něco, co mnoho lidí ještě nenavrhlo - zlepšení místního editoru textu. Umím si představit, že s tím asi bude víc práce, než se vším ostatním, a že se možná narazí na technický strop. Na druhou stranu, Standa měl kvalitu podoby textu zjevně někde na čůrá… é, chci říct spodní příčce seznamu priorit - preferoval zarovnání vlevo, vůbec ho neštvalo, že pomlčka a spojovník jedním jsou, a místo odsazení prvního řádku tu musím dodnes vkládat mezi odstavce jeden prázdný, aby z těch mejch traktátů čtenáře hlava nebolela.

No, a to je víceméně všechno. Já vím, že k většině ses už vyjádřila a hlavně, že většina z toho zní jako samozřejmost, na kterou netřeba upozorňovat - dyk odpovídat na otázky uživatelů a nejít proti komunitě zvládne i ten nejhorší admin. Standa nicméně dělal všechno pro to, aby nám tuhle naivní pravdu vyvrátil. Nemůžu zkrátka dostatečně zdůraznit, že potřebujeme změnu jako měsíc potřebuje planetu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 8. března 2017 v 10:31 | Reagovat

No, napsal jste to za nás za všechny pěkně....

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 8. března 2017 v 11:16 | Reagovat

Tak tak.

3 Bára Bára | 8. března 2017 v 11:50 | Reagovat

Ahoj, díky za názor. Jelikož se ohledně článků na titulku strhla velká diskuze, chci co nejdříve na toto téma sepsat svůj vlastní článek, kde se pokusím vysvětlit, jak a podle čeho titulky vybírám.

Ale teď tedy jen ve zkratce přímo pro tebe. :)

Co se týká Alue, mám dojem, že články od této blogerky jsem zveřejnila pouze dva. O nějakou snahu její propagace z mé strany tedy nemůže být řeč.

Články na titulku vybírám převážně podle témat, snažím se, aby byly různorodé = politika, vztahy, rodina, škola, sociální témata, kultura a podobně. Každý máme jiný vkus a chci, aby si každý našel to svoje. To, co tobě přijde jako nekvalitní článek, může být pro někoho jiného jako příjemné čtení.

Abych byla upřímná, opravdu nemám čas, na to, abych dopodrobna zkoumala možné autorovi stylistické nedostatky. Mám ale dojem, že žádný vyloženě špatný text zveřejněn nebyl.

Jak už jsem napsala, komentáře opravdu mazat nebudu. Sama nemám ráda, když to někdo dělá, i když na to má samozřejmě plné právo. :)

To je zatím tak ve zkratce všechno. Měj se krásně a díky za příspěvek.

Bára

4 padesatka padesatka | E-mail | Web | 8. března 2017 v 12:32 | Reagovat

A máš tu odpověď. A vlastně je všechno v pořádku. Bezva.
Pokud měla Alue dva články za měsíc, tak to vzhledem k množství blogerů, protekcí zavání.
Kvalitu článků kritizovala i Baruška, byla vyhozena z AK. Já je nečtu, čtu své oblíbence...a občas k nim někoho přiberu.

5 Eliss Eliss | Web | 8. března 2017 v 12:43 | Reagovat

Moc pěkně napsáno!!!

6 Karol Dee Karol Dee | Web | 8. března 2017 v 13:55 | Reagovat

... možné autorovi nedostatky. Tomu říkám tečka, kterou se uzavírá téma. :D

K vylepšení editoru se přimlouvám, potřebuje modernizaci jako sůl. Jestli je spojovník a pomlčka totéž, to mě tolik netrápí, chybí mi ale možnost rozdělování slov tak, aby zarovnáni do bloku nevytvářelo nevzhledné mezery. Ale vem čert takové detaily, stačilo by mi i vyladit mnohem horší chyby - nevím jak ostatní, ale já věčně bojuji s mezerami, například když chci mít víc prázdných řádků kolem obrázku, tak se samovolně odstraňují a přidávají (po uložení článku už tam nejsou), dále když potřebuji článek hned po vydání editovat, tak se to pěknou dobu na článku neprojeví. A další věci, které by chtělo vychytat.

7 csi-czech csi-czech | 8. března 2017 v 14:59 | Reagovat

[3]: Na titulce se objevily i články, které tam už jednou před tím byly, ty starší... to ale může znamenat cokoliv.

Kde je ale ten slibovaný prostor širokému poli blogerů, když jedna blogerka má 2 články měsíc...

Podle mě je posuvný panel na titulce nudný, řeší se tam co už se řešilo... aspoň mě to tak přijde, jenže to může být můj zkreslený názor, nemám teď moc dobré období a tak možná vše vidím nudně a černě a zase to přejde.

8 L. L. | Web | 8. března 2017 v 18:49 | Reagovat

Jo, taky si myslím, že Aluška a její blog si propagaci nezaslouží. Ne kvůli těm názorům, co byly na titulce, ty byly sice trochu bizár(a bylo mi trochu líto, že má moderovanou diskusi a neprošel bych s komentářem), ale nic tak hroznýho. Když si ale její blog projdeš pořádně, má tam pár článků o léčení rakoviny a v jednom z nich přímo píše, že by člověk s takovou diagnózou neměl chodit k doktorovi a radši se doma sám léčit polévkou z nějaké houby nebo tak. To už není prdel a doufám, že se ještě nenašel nikdo, kdo by tomu fakt věřil a zkoušel to. A to pomíjím to její dívání do Slunce, ale za to už dostala Bludný Balvan, takže to už se rozmazalo dost. :)

A u Standy nevím, nikdy jsem se do AK nehlásil, ale taky jsem asi nepatřil k jeho úplným oblíbencům, když kvůli mě a mé kritice jednou smazal půlku komentářů u jednoho rozhovoru.

9 userka userka | E-mail | Web | 10. března 2017 v 20:19 | Reagovat

Weilere, to si zaslouží můj komentář po hodně dlouhý době ;) Napsal jsi to pěkně a budu ti přát, aby to vyšlo :)

[6]: Jo, to máš pravdu, to, že se změny neprojeví po editaci až několik desítek minut, to je hrůza ;) Na zamyšlení pro Báru [3]:.

10 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 11. března 2017 v 11:33 | Reagovat

Já bych s dovolením také docela ocenila nějaké vyjádření k autorskému klubu.

Ono když se na stránce AK najednou, z ničeho nic objeví: "Autorský klub byl k 31. 12. 2014 ukončen"

.... tak to možná některé lidi trochu zmate. Zvláště když ten klub byl evidentně ukončen dříve, než do něj ti lidé nastoupili :D

11 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. března 2017 v 13:39 | Reagovat

Je to dobře napsané. Z mého pohledu se situace oproti Standovu závěrečnému období zlepšila, minimálně někteří blogeři (a ano, týká se to i mne) přestali být "v klatbě". Rozhodně nejsem příznivcem článků Alue, ale zase si říkám, že zavděčit se výběrem článků pro titulku všem taky nejde jen tak snadno. Každý máme prostě trochu jiný pohled na to, co nám připadne dobré a co už je pro nás "přes čáru". Ale co je důležité: Pokud vím, nikdo nic necenzuruje, když má někdo nějaké zásadnější námitky, cítím snahu na ně odpovědět, prostě chod blogu se neřídí zbytnělým a urážlivým správcovým egem, jako tomu bývalo, a to je pro mne důležitější, než to, jestli si vždycky "sedneme" s titulním článkem :-).

12 Weiler Weiler | Web | 12. března 2017 v 17:02 | Reagovat

[3]: Rozhodně jsem se nesnažil naznačit, že se pokoušíš Alue protěžovat. Na titulce mně osobně vadí, protože její diskuze jsou pěkně selektivně moderovány, a protože ta ženská má prostě v hlavě hejno ovocnejch mušek. Zas je ale pravda, že jí nechci ubírat právo se tam vyskytovat. To jen... ta kvalita, no. Jde o tu kvalitu.
A znovu bych rád podotknul: jaksi věcnou kvalitu článků bych nerad hodnotil, je to věc subjektivní. Ale on je pak rozdíl mezi někým, kdo naplní článek názory, a někým, kdo o svých přesvědčeních píše jako o faktech.
[8]: To Standa uměl, no :D Bylo toho málo, co uměl, ale tohle zrovna jo :D
[9]: Jé :) Jsem rád, že pořád existuješ i tady. Blejská se tu na lepší časy, nechceš se taky vrátit? :P

I ostatním děkuji za komentáře. Vlastně by mě překvapilo, kdybychom v tomhle nebyli převážně za jedno, ale přesto je dobrý vidět, že měl aspoň trochu článek smysl.

13 blink blink | E-mail | Web | 31. března 2017 v 12:02 | Reagovat

[6]: na ten nedostatek v editoru, že se změny neprojeví hned je takovej trik, sice to taky neni ideální, ale zabírá to: stačí pod ten článek napsat komentář, z nějakýho důvodu se s prvním komentářem ten celej článek aktualizuje. potom stačí  tento komentář v administraci vymazat a je to.

14 stuprum stuprum | Web | 29. dubna 2017 v 16:56 | Reagovat

Tys, chlape, vůbec nepochopil ten vtip, že Bára je pořád Standa, jen změnil rod. Mysli trochu!

15 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 7. května 2017 v 11:14 | Reagovat

V poslední době se nestačím divit, co se na titulce objevuje. Články o hloupostech, články plné ničím nepodložených blábpolů, články o ničem, články samá hrubka. Člověka to hrozně demotivuje, psát něco smysluplného, když se propagují takovéhle blbiny.
Co se týče Autorského klubu, docela by mě zajímalo, proč je pořád na hlavní stránce vypíchnutý, když už dávno nefunguje. :/
Osobně plánuju přechod na Wordpress a vlastní doménu, ale i tak doufám, že se tady situace zlepší. Je tu pár dobrých blogů, které si to zaslouží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama