Hlavně, že jste se ohřáli

18. září 2017 v 22:53 | Weiler |  Antisociální komentář
Nevím, jestli na mě a mně podobné bude Bára stejně hrdá, jako byl kdysi Standa, když jsem upozornil na mladou bloggerku, která se snažila přihlásit do soutěže plagiovaný obrázek jako svůj vlastní. Vážně netuším, jestli to bylo tehdy kvůli mně, ale dotyčná si ještě v průběhu soutěže smazala blog, a Standa na mě udělal tytyty, že mu odsud vyháním bloggery. Tehdy jsem si nemyslel, že tu má moje slovo takovou váhu, i přestože pevně věřím v sílu rozumného kritického hlasu. A s takovým hlasem já nehodlám šetřit. Protože zrovna tahle stránka potřebuje kritiku nejen jako sůl, ale i pepř, vodu, přílohu a jakoukoliv další základní složku, která zrovna chybí. Tehdy jsem si takovou věc tedy přímo nemyslel, ale nedávno jsem (během svého učení na závěrečné zkoušky) v rámci četných pauziček občas zabrousil i na blog, sem tam si přečetl článek a ten pak okomentoval. Odkaz na komentář jsem si následně uložil, abych mohl odpovědět na případné reakce. Takto jsem si všimnul smrtící epidemie, jež zde řádí.

Z posledních sedmi článků, které jsem komentoval, se celkem pětkrát už nebylo k čemu vrátit. Buď zmizel článek, nebo zmizel celý blog. Což je myslím dosti alarmující. Někdo nám tu hromadně maže příspěvky! Nerad bych si ovšem myslel, že to jsou samotní jejich autoři. Přece to nejsou taková ublížená děcka, aby se zalekla náhlé vlny kritiky, kteroužto si vysloužili svým zfušovaným psaním. Jistě si již v době vydání článku totiž museli uvědomovat, že dávají něco na odiv veřejnosti. A že na svém blogu povolují veřejné komentáře, přece nemohou nečekat, že se k nim lidé vyjádří. Určitě nespoléhají na to, že většinou si jejich blog čte velmi úzká skupinka lidí, která se tam pravidelně vyskytuje právě, protože je ten blog baví. Věřím, že všichni počítají s tím, že se jejich veřejně umístěný článek kdykoliv může dostat před kohokoliv s přístupem na internet, a že si ho zcela jistě přečte velké množství lidí obzvláště tehdy, je-li přiřazen k tématu týdne či určen jako jeden z článků dne.

Chtěl bych tudíž připomenout ty, již padli za oběť podezřelému moru, který si zjevně obzvláště rád vybírá články, pod kterými se to jen hemží komentáři kritickými, spíše než souhlasnými a pochvalnými. Hned první blog, u kterého jsem tuto nákazu zpozoroval, zmizel komplet celý. Jeho autor se dostal na titulku článkem nazvaným 'Demokracie je pěkně na píču,' ve kterém identifikoval náš politický systém jako hlavní zdroj nesvobody. Sám se ale identifikoval jako anarchokapitalista. Stačilo poznamenat, že jeho vysněný systém je až bláhově utopický, a celý černožlutý blog 'semenosemen' zmizel z internetu beze stopy.

Blog Dark Word naštěstí přežil i výskyt na titulce, přesto vzal za své zde umístěný článek 'Žena za volant nepatří.' V něm si autorka stěžovala na jakési archaické představy o přehnaně patriarchální společnosti, poukazujíc na nerovnost mezi muži a ženami platnou cirka v roce 1960. Co měla společného s bloggerkou, k níž se záhy dostaneme, bylo napadání zkratkovitých, nerealistických postojů, které přestane mít každý soudný člověk nejpozději v sedmnácti letech. Právě to jsme v komentářích napadli. Dark Word je ovšem tím blogem, který mě konečně přesvědčil, že přeci jen i já nejspíš mohu za mazání článků - od téhle autorky jsem si chtěl přečíst víc, a když jsem narazil na článek s názvem 'I want believe,' jako budoucí učitel angličtiny jsem nemohl přehlédnout do očí bijící chybu v názvu. Ačkoliv byl tento článek přes rok starý, do jednoho dne po mém jediném komentáři taktéž zmizel v propadlišti dějin.

Zmiňoval jsem, že bloggerka darkword založila svůj článek na naříkání si nad zhola neautentickými postoji. Takové překrucování pravdy má svůj název - říká se mu straw man. Autorka se začne hádat se slaměným panákem, kterého sama svými protiargumenty vytvořila. Mezi našimi bloggerkami to bohužel není nic výjimečného. Na 'My blog aneb My dear diary…,' nyní již prázdném blogu, jednu chvíli existoval i článek 'Zvrácenost dnešní doby.' V něm autorka trvala na tom, že když dneska vyleze obtloustlá holka na ulici, hned na ni začnou křičet 'bečko.' Říkejte tomu odlišná životní zkušenost, ale za všechna ta léta, co jsem schopnej vnímat okolní svět, jsem v okolí neviděl nikoho! dělat si srandu z obézního člověka do jeho tváře, a už vůbec ne, aby se to stalo mezi dvěma úplně cizíma osobama někde na strýtu. Že se to stává? Nepopírám. Ale tady fanynka Ewy Farné o tom psala, jak kdyby se to v jejích končinách dělo úplně běžně.

No a nakonec tu máme Linu, aneb 'Nelez mi na blog čůračku.' Ta se ptala 'Sakra, kde je rovnost?' když si stěžovala na údajné dávky, které dostane romská matka na své páté dítě poté, co si je na sociálce vydupe, zatímco Lina chudák s hrůzou zjistila, že rodičovské příspěvky pro ni budou děsně nízké. Nebyl jsem jediný, kdo poznamenal, že z ní bude nejspíš zodpovědná matka, když se o budoucnost sebe a svého dítěte začala starat asi tak v pátém měsíci těhotenství… Každopádně se rozhodla nevinit sebe, ani nezodpovědnýho fotra, co ji patrně napustil a vzal kramle, a obula se krom cikánů taky do státu, poslala ho dvěma prostředníky do prdele, a pak jsem jí já přišel sprostej tím, že jsem ji označil za trapnou kačenu. Nesmazala oba články, které jsem jí slovně hodnotil, ale u toho druhého můj komentář odstranila. Pardon - něco! Něco ho odstranilo. Ona to jistě nebyla. Protože stejně jako ostatní jistě přemýšlí, než zmáčkne to oranžové tlačítko 'Hned zveřejnit,' a jistě neřeší kritiku tím, že ji zahrabe.

Lino, jen abych odpověděl na tvůj poslední komentář na mém blogu: raději tu budu mít jeden kvalitní článek za rok, než abych si po sobě svoje plky před zveřejněním ani nepřečetl, nebo je přímo celé kopíroval beze zdroje odjinud. Pro všechny ostatní: čtěte prosím tento článek jako varovné povídání. Zastavte se na chvilku před zveřejněním toho dalšího článku, a zeptejte se sami sebe, jestli by byl kdy důvod ho opět smazat. Zkuste pro svůj blog psát se stejnou závazností, jako byste psali oficiální email učiteli či zaměstnavateli. I pokud pak máte kontroverzní názor, který se u ostatních bloggerů nesetká s uznáním, neměl by nikdy být důvod ho odstranit. Zodpovědná kritika je tu od toho, aby vám pomohla identifikovat vlastní nedostatky. Někdy se sice stane, že napíšete takovou blbost nebetyčnou, až bude sekce komentářů vypadat jako hromadnej výsměch. Přiznám se, že i já často skrývám svou kritiku za přehnaně uštěpačné reakce. Když se na to prostě ale vyserete, přiznáte, že nejen váš článek, váš blog a vaše psaní stojí za hovno - přiznáte, že jste nikdy neměli co říct. S kritikou se člověk nepotýká snadno, ale zdaleka to nejhorší, co můžete udělat, je od ní utíkat.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 18. září 2017 v 23:21 | Reagovat

Vidíš a ja by som práve takú konštruktívnu kritiku privítala...
Neviem čo viac napísať k tvojmu článku. Rozoberať nestabilnosť a neschopnosť prijať kritiku mnohých bloggerov veľmi zmysel nemá. Existovali, existujú a budú existovať.
Akurát by som dodala, že v tom pokračuj. Podľa mňa nerobíš nič zlé len im dávaš spätnú väzbu a to, že ju nezvládajú a mažú články a blogy je ich problém.

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 18. září 2017 v 23:36 | Reagovat

Napsat kritiku zvládne každý. Dostat do těch řádků ale to, co druhého opravdu posune někam dál (a nezraní!), to zvládne jen pár vyvolených. A uštěpačnost do této "vyšší úrovně" rozhodně nepatří.

3 outcry outcry | Web | 19. září 2017 v 8:01 | Reagovat

V ledasčem máš pravdu, ale možná je asi každého věc, co píše a jak s kritikou naloží. I když je fakt, že já konstruktivní kritiku nemažu, pokud tedy má nějakou hlavu a patu. Pokud jsou to jen nic neříkající nadávky, tak kritiku mažu vždy. Občas i články, ale to až třeba po roce, kdy si uvědomím, že jsem napsala nějakou hovadinu :D...

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 19. září 2017 v 8:22 | Reagovat

Dark Word už nežije :) A je jedna věc, outcry, individuálně nakládat s kritikou, třeba se i rozčílit a říkat si, jakej je komentující idiot, a druhá na kritiku, byť uštěpačnou, směřovanou k článku, okamžitě vztáhnout na sebe, začít nadávat a mazat. Nebo hůř, smazat celý článek a pak blog. Je pravda, že blog je veřejný prostor, kam ten člověk veřejně vystavuje cokoli, co napíše. Že doteď mu tam chodili čtyři lidi denně a komentovala mu to stejně "postižená" kámoška (to je stejná šestnáctiletá rebelka, stejně rozčilená matka, stejně nakvašenej kolega), vůbec neznamená, že si to nemůže přečíst někdo, kdo okamžitě vidí slabiny, do kterých když se ťukne, tak spadnou základy. Nejlepší jsou pak reakce "když se ti to nelíbí, tak sem nelez a nečti to!"... No, mně má asi shůry spadnout příručka, který článek se mi bude líbit a já ho mám přečíst, když mám to, že se mi nelíbí, poznat, aniž bych tam lezla :D Opravdu směšní jsou ještě ti, kteří si rovnou někam nahoru prdnou, aby tam lidi s opačným názorem nebo vůbec lidi nelezli a nekomentovali jim to. Dobrý. Nemusíš stát o debaty, protože neustojíš opačný názor. Tak zakaž komentáře. Působí to přece jen o úroveň míň zoufale. Kdepak, rozmyslet si, jestli zveřejňovaný text ustojím, je důležitý. Já kvůli reakcím kdysi smazala jen jediný článek, a to proto, že jsem si jím ulevovala od naštvání a přišlo mi, že komentující moc nepochopili, co jsem se snažila říct. Asi že to z toho nebylo moc poznat. Tak jsem ho smazala. Ale místo smazání celého blogu přišlo poučení, že dnes bych už takový ani nezveřejnila.

Mimochodem stejný a velmi aktuální osud potkal článek "promiňte, že mám názor" z titulky. Tam se autor do pozice utlačovaného za názor postavil už nadpisem a stejně to neustál. Tedy... padl za oběť záhadné technické chybě, že.

5 Asterius Asterius | E-mail | Web | 19. září 2017 v 10:04 | Reagovat

Na anarchokapitalistu si vzpomínám. Blog smazal docela rychle. Je to škoda, přišlo mi, že s ním se nějak polemizovat dalo.
Většina lidí, co píšou na blog.cz, má skutečně potíže přijmout jakoukoliv kritiku. Ale pak tu jsou další, jako např. na blogu TOTAeLITA, kde dotyčný člověk velkou vlnu kritiky neustál. To je na druhou stranu pochopitelné. Když se na vás hrne jeden nesouhlasný a kritický komentář za druhým, tak to člověka drtí, přerůstá mu to přes hlavu a nemůže ani stíhat se obhajovat. Je pochopitelné, že pak může dojít k jakémusi zhroucení. Je to velký nápor.

6 Weiler Weiler | Web | 19. září 2017 v 18:27 | Reagovat

Já stejně celej článek napsal jen proto, že mám zakázáno komentovat blog Liny :D :P
[3]: Jasně, je to každého věc. Ale stejně jako je onanie každého věc, možná by se neměla dělat na veřejnosti. Pro celej blog je to špatný, když má potom na titulce odkazy na neexistující blogy. Ale to je taky na další diskuzi o výběru článků...
[4]: Je to hotová pandemie :D Achjo. Takže EDIT, lidi: Dark Word taky nepřežil :D

7 Lina Lina | 21. září 2017 v 12:13 | Reagovat

Děkuji za tvoje vyjádření! Ale problém je v tom, že když už něco chceš komentovat, tak si to alespoň přečti pořádně!
1, jsem v druhém měsíci a o termínu jsem nic nepsala
2, nepsala jsem, že fotr, jak ty ho nazýváš, se nestará, o tom ve článku nebylo vůbec psáno
3, pardon, že jsem chtěla vyjádřit svůj názor na to, že když matka je na rodičovské tak bere 5500,- Kč a to ti přijde v pořádku?
Ano, zakázala jsem ti komentovat, jelikož urážka typu, že jsem trapka a nechala jsem se zbouchnout, když v tom článku o tom není vůbec zmínka a ani to není pravda, je mimo mísu a ty si mladý tele, který o tom vůbec nic neví . A článek jsem smazala, jelikož tam komentovali stejní lidé jako ty. NEBYLA TAM VŮBEC ZMÍNKA O TOM, ŽE JSEM MLADÁ A ŽE JSEM SE NECHALA ZBOUCHNOUT! Ale spousta dalších jako ty, mi akorát nadávali, že jsem vlastně jen další 18-letá pipka, co si ušila dítě a teď si stěžuje!!!
Jenže mě je už skoro 30 let, mám manžela a můj názor byl pouze vyjádřen z toho pohledu, že odvádím pravidelně daně a když potřebuji od státu finanční pomoc, tak vlastně dostanu pěkný prd.
PS: Blog má dvě adresy, jelikož ho přesouvám na jinou adresu a ještě jsem ten původní chtěla do Vánoc podržet.
Děkuji, že jsi díky svým unáhleným závěrů to takto zhodnotil, ale až sám budeš pracovat a budeš mít těhotnou ženu, doufám, že si to pak uvědomíš sám! Páčko

8 Weiler Weiler | Web | 21. září 2017 v 16:12 | Reagovat

[7]: Bože, ty jsi ale vyrovnaná osoba! :D
Poslouchej, a napadlo tě třeba, že když jsem nebyl zdaleka jedinej, kdo si to podle tebe nepřečetl pořádně, tak k unáhlení možná došlo na tvý straně? Když jsi vydala článek, kterej zněl jak od hloupý osmnáctky? :D Jenže kampak jsme se to tvým činem teď dostali? Svůj článek jsi zbrkle smazala, takže bojuješ s větrnými mlýny, protože se nikdo nemůže podívat, jak to vlastně bylo!
BTW, jsme stejně starý, takže jestli si ty přijdeš dospělá a moudrá, tak měj alespoň tolik duchapřítomnosti, a neříkej o mně, že jsem mladý tele. Jsem kdyžtak dospělý tele :D

9 Nancy Nancy | Web | 21. září 2017 v 16:25 | Reagovat

[7]: popri materskej mozes vykonavat x zamestnani z domu a slusne si zarobit. to, ze si nechopna trapka, je len a len tvoja chyba. minuly tyzden som ani len nevyliezla z postele a zarobila som 700 eur, co je cca 18K czk. Som asi o desat rokov mladsia ako ty a nemam ani len dokoncenu VS. Skus sa nevyhovarat a namiesto toho hladat moznosti, ako svoju situaciu zlepsit.
okrem toho tvoje dane ti platia zdravotnu starostlivost v dobe tehotenstva i po nom, zaplatia  tvojmu decku opateru v materskej skolke a zaroven vsetky tri stupne vzdelavania, ak sa na to tvoja dcera/syn odhodla.
takze tu prosim ta neplac ze stat na teba serie a za tvoj posraty zivot mozu vsetci ostatni, len nie ty. Packo!

10 Nancy Nancy | Web | 21. září 2017 v 16:43 | Reagovat

BTW: skvely clanok, weiler. tvoja stylisticka obratnost ma zase raz dostala na kolena a lahka jizlivost tvojich slov mi sposobuje jemne steklenie v podbrusku. zaroven s tebou zdielam pohorsenie nad "I want believe".

nesuhlasim len s tvojim hodnotenim clanku 'Zvrácenost dnešní doby" (ehm). teda, necitala som ho. mozno bol fakt napicu. ale ak mam nacriet do problematiky, zeny sa na svoj vyzor divaju pomerne komplexnejsie ako muzi, a je na ne v tomto smere vyvijany aj vacsi tlak. tucne dievca mozno nikto priamo nekonfrontuje na ulici, no stale si dotycna dama moze vychutnat opovrzlive pohlady a tlmeny smiech okoloiducich. a ano, aj v mojich koncinach to je bezne.
hoci je pravda, ze niektore baby to beru vaznejsie ako ine.

11 Nechapu Nechapu | 21. září 2017 v 18:48 | Reagovat

Nechapu takove vyjadreni vuci tehotne zene za sdeleni na svych strankach sveho nazoru.

12 Nechapu Nechapu | 22. září 2017 v 8:54 | Reagovat

Musim se ji proste zastat, sorry jako, ale nadavat nekomu do trapek a ze je nezodpovedny jen na zaklade clanku je stejna ubohost,stejne tak Nancy, jak ihned utoci. Ale zacit nadavat nekomu jen tak za nazor, je videt ze jste hodne mladi jelikoz dospely clovek, by opravdu takto nejednal. Jen proto ze jste ma internetu "skryti", tak se chovate jak dobytek. Tohle byste ji rekli i do oci??? A jestli si myslite, ze bila matka dostane toho stejne jako romska matka, ktera nikdy nepracovala,tak zijete asi v jinem svete.

Proste pokud se ti clanek nelibil, napisu, ze se mi nelibi.
Tvuj clanek, ktery zde hodnoti jine blogy se mi taky nelibi. Mozna ho mas gramaticky spravne, ale obsah je vhodny tak pro pubertaky. Ale urazet te kvuli tomu nebudu, jsem dospela. Chapete ten rozdil??

A Nancy taky setri slovnik, znate tu osobu? Neznate a napsat ze vydelavas na netu spoustu penez muze kazdy.

13 Weiler Weiler | Web | 22. září 2017 v 11:28 | Reagovat

[10]: Vidíš, proto je ohromná škoda, že je článek fuč. Moc by mě zajímalo, co bys na něj řekla, kdyby sis ho mohla přečíst. Věř mi – kdyby tu komplexnost, o které hovoříš, v sobě článek odrážel jen náznakem, nejspíš by tak ostrou kritiku nesklidil. Ale spoustě z nás přišel spíš tak, že se jím autorka stylizuje do role bojovnice za práva tlustých žen, aniž by hovořila o jejich reálných problémech.
Jinak mohu už jen s pokorou přijmout tvé komplimenty :) Pořád píšeš pro nějaký ten fanzin nebo tak? Tvoje psaní mi chybí, tak když už se ho nedočkám na tvém blogu, rád bych ho našel jinde :)
[11]: Je ti doufám jasné, že to nebylo za sdílení názoru na jejích stránkách, ale za to, že ten názor smazala. A [12]: ano, řekl bych jí to do očí, a nejednám ani pod skrytou internetovou identitou – při troše hledání se tu dá najít i moje příjmení.
Nikdy jsem z toho nechtěl udělat nic osobního. Kdyby mi Lina nenechala ten delikátní komentář na minulém článku, tak bych se o ní a o jejím blogu v tomhle vyjadřoval podstatně umírněněji. Lina je obrovský pokrytec, ale je těžké tě o tom přesvědčit, když vše usvědčující smazala. Za nic se přitom neomlouvej a zastávej se – moje sekce komentářů je otevřené fórum.
Nancy mimochodem zcela očividně žije v jiném státě, a to na Slovensku :D

14 Nechapu Nechapu | 22. září 2017 v 13:38 | Reagovat

Podle toho, co tu ctu jsi ji hned pod clankem zacal urazet trapkou a nezodpovednou matkou,takze se nedivim zes i ty sklidil urazky. Ohnem proti ohni. Proto oznacuji tvoje jednani jako prvotni urazeni cloveka za svuj nazor na pohled veci. A ohledne Nancy psala sem v jinem svete, ne state... To jen dokazuje, ze pises rychleji nez myslis.. A psala sem to k Vam oboum

To nema cenu, myslim, ze slecna jen chtela ukazat problematiku romu v tomto statu, sklidila za to nadavky v podobe trapky a nezodpovedne osoby a proto te nazvala curackem. Bez pochyb bych te nazvala stejne, pac ty jsi prvni reagoval urazkou. Taky bych te blokla. Sbohem a reste si to tady treba jeste pul roku!

15 Weiler Weiler | Web | 22. září 2017 v 15:06 | Reagovat

[14]: Slečna nechtěla poukázat na žádnou problematiku :D Slečna si jen ve článku ulevovala a nadávala na vše okolo. Tak co se jí na to mělo říct? :D Že je to přece od státu hrozný a zasraní cikáni!? Chudáku maminko, s vaším lehkomyslným a otřesně napsaným článkem mi nezbývá než souhlasit?
A on je tam fakt svět. Já bych přísahal, že čtu stát :D Moje nepozornost, za tu se omlouvám.

16 Lina Lina | 22. září 2017 v 15:32 | Reagovat

[15]: Téma bylo: Kde je sakra rovnost...
A prostě mi nepřijde,že v tomhle jsme si rovni... Byl to můj názor a kdybych věděla,že z toho bude tohle, tak bych se na to raději vysrala!

Ale co, díky za reklamu :) i špatná reklama je reklama. :)

17 Lina Lina | 22. září 2017 v 15:44 | Reagovat

[8]: Ještě k tvému komentáři, že jsem vyrovnaná osoba. Viděl jsi někdy těhotnou ženu, která by byla vyrovnaná? Předpokládám, že jako budoucí učitel angličtiny máš jisté znalosti, tak bys mohl pochopit, že těhotná žena je nevyrovnaná úplně ve všech směrech :D

18 padesatka padesatka | E-mail | Web | 22. září 2017 v 21:38 | Reagovat

[13]:,[15]:,[14]: Článek jsem četla a připadal mi neskutečně hloupý, také jsem přidala komentář. Souhlasím s Weilerem. Nechápu, proč se "Nechápu" vyjadřuje k něčemu, co nečetla.

19 Nechapu Nechapu | 24. září 2017 v 11:52 | Reagovat

Hloupa jste vy, nehodnotim clanek, ktery sem necetla. Hodnotim to, jak se lide vyjadruji, kdyz se jim neco nelibi. Zacit nadavat osobe do trapek a nezodpovedne osoby je pod uroven. Pisu to znovu, mozna to uz pochopite.
Kdyz se mi clanek nelibi, vyjadrim se ale v ramci slusnosti!!!!!! Ne ze na zaklade jednoho clanku nebo par preklepu zacnu autorovi psat nadavky.

Tady ten clanek se navazi do autoru, kteri mozna nejsou dobri, mam mu raky napsat, ze je dement, ze hodnoti blogy a ja s tim nesouhlasim. Vyjadrujte se trochu na urovni a ne jak pubertaci!

20 Tereza Tereza | E-mail | Web | 25. září 2017 v 21:05 | Reagovat

Elektronický obojek je super. Jedině doporučuji. Pořídil jsem ho na (web).

21 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 3. října 2017 v 13:02 | Reagovat

hľadáte tento článok? https://lnk.sk/uwT9
:) Ono na internete sa nič len tak "nestratí"

22 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 9. října 2017 v 14:16 | Reagovat

Z ryze racionálního hlediska stoprocentně souhlasím. Ale na druhou stranu cítím i potřebu zastat se těch, kteří příliš velkou publicitu neunesli. Článek na titulce je mnohdy uveden téměř zavádějícím způsobem. Už to samo je poměrně dost přitěžující okolnost, protože pak přitáhne publikum, které by si ho jinak vůbec nechtělo přečíst - a to ti takové publikum může dát pěkně sežrat (na kvalitu článku mnohdy nehledě). Lidi navíc často čtou zkratkovitě a to to pak lítá. Blog navíc pro autora bývá osobní oázou klidu a míru - a když jednoho dne přijde a v té oáze najde obrovskou a agresivní džungli, chápu, že to neunese. Když jsem jednou jsem měla článek na titulce (o jazyce, nic kontroverzního), tak ho tak tři čtvrtě lidí, co pod něj napsalo komentář, nepochopilo správně. Donekonečna jim odpovídat na komentáře, kde rozebírali něco úplně jiného, bylo strašně únavné. Když je pak téma článku ještě k tomu nějakým způsobem výbušné, začnou všemožné invektivy... a pak už je prostě snazší článek (nebo dokonce celý blog) smazat.
Nic z toho samozřejmě neomlouvá ty, kteří píšou tak, že to musejí smazat, jen co jim na blog vleze někdo, kdo se neostýchá napsat názor na špatný článek. Počet těch, které jsi uvedl, je skutečně alarmující. Možná proto jsem už před časem prakticky přestala číst články vybrané na titulce...

23 Weiler Weiler | Web | 14. října 2017 v 19:36 | Reagovat

[21]: No prosim! :D Škoda, že ty šťavnaté komentáře už se nedochovaly :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama